Doktorumuz yanınızda

Sağlığınız önemlidir

7/24 365 gün hizmetinizde

Sağlık Merkezimize Hoşgeldiniz

Sağlıklı yaşam sunmak olarak tanımlanabilecek olan sağlık turizmini 3 başlıkta toplayabiliriz.

Tıp Turizmi (Medikal Turizm)

Termal Turizm (Kaplıca Turizmi)

Yaşlı ve Engelli Turizmi

Son yıllarda yükseliş trendini hızla sürdüren “Sağlık Turizmi” Dünyada ve ülkemizde çok önemli bir alternatif turizm çeşidi olarak yerini almıştır.Kişilerin sıhhatlerini korumak, şifa bulmak ve tedavi olmak amacıyla ülkeler arası yaptıkları seyahatlerin tamamı “Sağlık Turizmi” olarak tanımlanmaktadır.Sağlık turizmi hizmetleri hem hastayı iyileştirmeyi hem de ailelerine farklı hizmetler sunmayı hedeflemektedir.

Bizler sağlık Turizm'in Tıp Turizmi ve Yaşlı Engelli Turizmi alanının Ortopedi hastalıkları bazında hizmet veriyoruz.Ortopedik hasta tedavisinde uzman kadromuz ile yanınızdayız.

1990'lar sonu itibari ile kamu hastaneleri ile beraber özel sağlık kuruluşlarının da sağlık alanında ciddi yatırımlar yapmaları Dünya’nın dört bir yanından ülkemize tedavi olmak için gelen turist sayısını arttırmıştır. Avrupa standartlarını yakalamayı başaran özel sağlık kuruluşları ile tıbbi yatırımlarını ve yetişmiş kaliteli sağlık personelini bir araya getirmeyi başaran kuruluşlarımız sağlık turizmi alanında Dünyanın seçilen merkezleri arasına girmeye başlamışlardır.Bizde bu kuruluşlar arasında yerimizi almış bulunmaktayız.

Sağlık Turizmi Nedir

Turizm sektörünün çeşitlendirilmesi ve turizmin 12 aya yayılmasına katkıda bulunan ''Sağlık Turizmi'' ticari değere sahiptir ve sağlık turizm hizmeti veren ülkelerin ekonomisinde ve istihdam yaratma hususunda önemli yer tutan çok önemli bir hizmettir.

Sağlık turizmi; insanların sağlıklarıyla ilgili olarak hem tedavi edici hem rehabilite edici hem de sağlığa faydalı hizmetler almak amacıyla yaşadıkları ülke dışında başka bir ülkeyi ziyaret etmesidir. Sağlık amaçlı seyahat eden turiste ise ‘sağlık turisti’ denilmektedir.

Tıp (Medikal) Turizmi: Kendi ülkesindeki tıp hizmetlerini yetersiz bulunması ya da farklı bir ülkede hastanede tedavi olmak, ameliyat olmak için yapılan turizm çeşididir.

Termal Turizm: Bedensen sağlık, ruhsal dinlenme için yıllardır şifalı olduğu bilinen termal suların olduğu bölgelerde hizmet veren termal tesislerde rehabilitasyon ve dinlenme amacıyla yapılan turizm çeşididir.

Yaşlı ve Engelli Turizmi: Yaşlı ve engelli turizmi; sosyal aktivitelerle birlikte uzun süreli konaklamaları; ileri yaşlar için gezi turları ve meşguliyet terapilerini; yaşlı bakım hizmetlerini; klinik otelde rehabilitasyon hizmetlerini; engelliler için özel bakım ve gezi turlarını kapsar. Hizmet yeri genel olarak klinik oteller, rekreasyon alanları, tatil köyleri ve bakım evleri olur.

Hastaların tedavi amaçlı seyahat etmelerinin farklı nedenleri olabilir. Sağlık turizminde diş, göz, estetik, kalp-damar ve eklem protezleri, kısırlık tedavisi, tüp bebek gibi medikal konular ön plana çıkıyor. Bunların yanında basit tetkikler için ya da bir hastalığa yönelik kontrol ve muayene için de sağlık turizmi yapan hasta sayısı fazladır.

Türkiye, coğrafi konumu, sağlık kuruluşları, eğitimli insan gücü, kaplıcaları ve doğal güzellikleriyle sağlık turizmi açısından oldukça elverişlidir. Hem tarihi ve kültürel zenginliği hem de sağlık alanındaki yetkinlik seviyesiyle Türkiye, dünyanın 10 gözde ülkesi arasında yer alıyor.